Ekologie a její budoucnost, oblast odpadového hospodářství a možnosti využití odpadů, to byla témata kulatého stolu v Brně. Setkali se tady zástupci samosprávy, představitelé ministerstva životního prostředí a firem. Zazněly nejnovější informace, sdílely se plány a projekty z měst i podnikatelské sféry. Představili jsme dva významné projekty využití odpadů: projekt bioplynové stanice v Brně, společný projekt města Brna, společnosti SAKO Brno a Recovery, a projekt energetického využití odpadů v Přerově. 

Datum zveřejnění:
Recovera na konferenci Ekologie a její budoucnost

Dvě otázky pro naše dva zástupce na akci, technického ředitele Petra Špičáka a ředitele divize Jihovýchod Igora Laštůvku:

Jak hodnotíte toto setkání?
P. Špičák: „Jednoznačně se jednalo o skvělý a povedený kulatý stůl v oblasti odpadového hospodářství a životního prostředí. Díky za prostor, který jsme s našimi projekty dostali."
I. Laštůvka: „Velmi inspirativní, myslím, že zde bylo za celou dobu konání této akce nejvíce zástupců municipalit. Nejvíc mě zaujaly prezentace Jana Maršáka z MŽP, Ivety Jurenové ze SAKO Brno a Martina Vaněčka,vedoucího Odboru odpadů, Magistrát města Brna. Všechny mají vliv na aktivity naší společnosti. Za mne skvělá akce."

Co zásadního padlo, co jste si odnesli?
P. Špičák:  „Určitě byla zajímavá přednáška ředitele odboru odpadů MŽP Jana Maršáka, který shrnul očekávané legislativní změny oblasti odpadového hospodářství a hodně dobré bylo představení REUSE center vedoucím oddělení OH brněnského magistrátu Martinem Vaněčkem. Naše přednášky byly myslím také hodně trefné a skvěle doplnily odbornou část programu.
I. Laštůvka: „Zaujaly mě technologické parametry optické linky na třídění odpadů SAKO Brno, které skýtají možnosti dodávek odpadů a druhotných surovin mezi našimi společnostmi.“